Nejdůležitějším úkolem každého, kdo se věnuje soukromému podnikání, je vydělat si na sebe a na chod své firmy. Nic tu není důležitější než právě dosahování náležitého zisku. Protože kdyby peníze nestačily, nebylo by nejen z čeho žít, ale nedal by se hradit třeba ani chod podniku samotného. Bez placení dejme tomu energií, materiálů, strojů a podobně by se tu nedalo pracovat, bez poskytnutí mzdy případným zaměstnancům by tito neměli důvod se tu činit, a to by byl nevyhnutelný konec.

Jenže navzdory takové potřebě peněz není jisté, že si je soukromníci vždy v dostatečném množství vydělají. Někdy se nedaří z toho a někdy z jiného důvodu a komplikací, jež se tu mohou objevit, může být celá dlouhá řada. A když nastanou podobné problémy, je záhodno s nimi co nejdříve skoncovat.

dva franky

Jenže co když nejsou příjmy dostatečné a nelze ani využít vlastní úspory k financování, které by pomohlo těžké čas překonat? V takové chvíli už to může obvykle zachránit jenom nějaká ta podnikatelská půjčka, jež je právě k tomuto účelu určena.

Jenže ono se to snadno řekne, že si podnikatel vezme půjčku, ovšem daleko hůře se tento záměr realizuje. A to z toho prostého důvodu, že finanční instituce ve svém vlastním zájmu jen tak někomu nepůjčí. Nejprve chtějí záruky, že bude dlužník splácet, a teprve pak je možné se o poskytnutí nějakých peněz bavit.

švýcarské franky

A když není podnikatel v nesnázích schopen dostatečné záruky, tedy obvykle vysoké příjmy, dobře vypadající daňové přiznání a podobně, nabídnout, má smůlu.

Ovšem nikdy není zase až tak zle, pokud je takový žadatel majitelem nějaké nemovitosti. Ta se dá totiž přece použít jako zástava, tedy záruka splácení. A když se tak stane, pomůže aspoň nebankovní hypotéka OSVČ či jiným podnikatelům a firmám. U takové nebankovní hypotéky totiž taková nemovitá záruka a schopnost splácet k poskytnutí peněz stačí. A to bez ohledu na to, jak špatně na tom žadatel je.

4.7/5 - (3 votes)