Jestliže si objednáte levné stěhování v Praze a stanovíte pevný termín, bude pro stěhovací firmu závazný a počítejte s tím, že také v tento den vše proběhne dle smluveného harmonogramu. Stěhováci pracují za každého počasí, a pokud si odmyslíte extrémní události, jako jsou tornáda, povodně či extrémní bouřky, počítejte s tím, že k vám ve stěhovací den „naklušou v plné polní“ a pustí se do práce. Měli byste se však na stěhovací den připravit i vy, a mít v záloze postupy na dny, kdy zrovna nesvítí Slunce, je dokonalé bezvětří a venku je příjemných dvaadvacet stupňů Celsia.

stěhování v létě

Prudké letní ochlazení nebo oteplení – letní počasí bývá plné rozmarů a může vás nepříjemně překvapit zejména prudkými výkyvy do obou teplotních směrů. Může přijít bouřkový liják a za ním studen fronta, která z tropických třicítek srazí teplotu na sotva patnáct stupňů Celsia, anebo z těch patnácti se začne náplň teploměru šplhat k tropům. Obojí může přinášet zdravotní komplikace, buďte bdělí, připravte se na to a zajistěte si dostatek odpočinku a spánku, vhodné nealkoholické nápoje a lehce stravitelné pokrmy. Stěhovací firma vám může vypomáhat i s balením věcí a demontáží nábytku a případně i s instalací spotřebičů a bytových doplňků.

krabice na stěhování

Sněhová kalamita – děti milují sněžení a jakmile začne sníh padat a tvořit souvislou vrstvu, už vytahují sáně a boby a staví sněhuláky. Pokud ovšem napadne sněhu víc, než jej stačí technické služby měst a obcí odklízet, máme tu problém, a zrovna ve stěhovací den. Tehdy byste měli mít nachystaný posypový písek, lopatu a počítat s odklízením sněhu z míst, kde budou stěhováci parkovat a nakládat věci do auta. Trvalejší sněžení může provázet i námraza a ta se také může tvořit i bez sněhové vrstvy, uvědomte si to a zajistěte pro stěhování přijatelné podmínky, aby tu nedocházelo k úrazům a zbytečným komplikacím.