Bez pořádného osvětlení bychom nikdy neměli vyjíždět na místní komunikace. Problém je nejen ten, že bychom špatně viděli za snížené viditelnosti, ale je třeba mít v pořádku i jiná osvícení, například mlhová a brzdová světla a především blinkry, které ukazují směr, kterým se řidič chce konkrétně vydat. To hodně vypoví o tom, jak se další věci budou v provozu projevovat. Výrobců autožárovek je poměrně dostatek, ale nejlepší je se spolehnout na ty, kteří mají žárovky homologované a navíc prochází přísnou kontrolou, než jsou uvedeny na trh a provozu. Každá musí splňovat svoje parametry, aby naplnila účel, kterému byla vytvořena. Pření výrobci se za svoji značku stydět nemusí a svoje produkty neustále vylepšují, což dokazuje https://www.lightpark.cz/autozarovky/ svým výběrem.

mustang

Potkávací a dálkové světla

Dá se říci, že již přes deset let musíme svítit po celý den. Zpočátku se o denním svícení vedly spory, ale nakonec se v průběhu let ukázalo, že vlastně řidičům to takové problémy nedělá a nakonec jsou pěkně viditelní i ve snížené denní viditelnosti. Například silnice, které vedou skrze lesy, nepropustí tolik svitu, tím pádem osvícené auto na sebe snadněji upozorní. Také se v jejich výrobě a nabídce hodně změnilo. V dnešní době se dají zakoupit klasické, ale i úsporné nebo s vyšší svítivostí. Rozhodně bychom se neměli soustředit pouze na cenu. Levnější žárovky nemusí vynikat svojí kvalitou a pak ve finále zaplatíme více, než kdybychom si pořídili kvalitní výrobek. V podstatě potkávací a dálkové světla jsou skutečně velice důležité nejen pro samotné řidiče, ale i pro ostatní účastníky provozu.

Každá žárovky má své místo

Pokud potřebujeme zakoupit do svého automobilu žárovky a nevíme si dost přesně rady, je dobré nahlédnout do manuálu. Ovšem v dnešní době se dá k některým žárovkám i špatně dostat, tudíž to bude stejně jistit autoopravna nebo servis. Přesto při nákupu jsou pro nás důležité tyto informace.

mercedes

  • napětí – u automobilů je to 12 V a u nákladních 24 V
  • patice – každá má svoje přesné označení, které je uvedené na obalu a musí souhlasit s daným typem
  • označení – H1, H2, H3 atd.
  • výkon – záleží na druhu žárovky
  • použití – kam potřebujeme danou žárovku nainstalovat
  • typ – halogeny, xenony, vláknové nebo jiné speciální